Środa z Sz.

2014-09-17

„Powiedzą ci sąsiedzi,
Co masz wyznać na spowiedzi.”

 

Ha, ha, ha… oto motto przyświecające wielu, naprawdę wielu, wścibskim ludziom, którzy do niewinnej sytuacji potrafią dorobić niestworzoną historię. Nie ma to jak sąsiedzkie plotki, zawiść, insynuacje, agresja czy zazdrość :/. Nic tak nie utrudnia życia i nie niszczy spokojnej okolicy jak wredni sąsiedzi… Wiem, co mówię, bo sama mam takowe „wredoty” za płotem i cały czas czuję na sobie ich nienawistny wzrok…  Zamiast wziąć się do roboty i pójść po rozum do głowy, najłatwiej jest komuś zazdrościć i życzyć wszystkiego najgorszego… Kiedy samemu jest się życiowym nieudacznikiem pomyślność innych kłuje w oczy, oj kłuje bardzo :/. Jakby to powiedziała moja Babcia: Co głupiemu po rozumie…

Jak większość z Was ja również obawiam się fałszywych przyjaciół i nienawistnych spojrzeń… Sorry, taki mamy kraj, że swoim szczęściem lepiej się nie chwalić… Mało tego, najlepiej w ogóle nie obnosić się publicznie ze swoim życiem… Chociaż jeśli ktoś jest skromny, skryty i szanuje swoją prywatność to pewnie ma coś do ukrycia, więc temat do sąsiedzkich dywagacji nasuwa się sam… Bezpieczniej jest przykleić sobie do buzi sztuczny uśmiech i zdawkowo rozdawać uprzejmości na lewo i prawo. Jeśli nie mamy brzydkich sekretów, kłopotliwych nałogów ani pikantnych zachcianek to jeszcze nic straconego – sąsiedzi na pewno znajdą sobie coś do obgadania w związku z naszą osobą… Klasyczny głuchy telefon idzie w ruch.

Nie wiem czemu, ale o zwykłych osobach sąsiedzi mogą powiedzieć wiele nie koniecznie dobrego, a np. o seryjnych mordercach mówią jedynie, że przecież zawsze grzecznie się kłaniali, wydawali się tacy mili i przecież nikt nic nie podejrzewał… No to pojechałam ironicznie po całości, ale przynajmniej szczerze… Szczerze pochwalę się też, że mam bardzo fajnych sąsiadów – wszyscy są mili, spokojni i w razie potrzeby służą sobie pomocą (z jednym niechlubnym wyjątkiem w osobach wredot zza płotu, które utrudniają nam życie jak bardzo tylko mogą :/). Znamy się z okolicznymi mieszkańcami całe życie i nigdy nie wydarzyło się nic co zachwiałoby dobrymi stosunkami sąsiedzkimi. Wam też życzę tylko dobrych sąsiadów, bo Ci niedobrzy potrafią zepsuć całą radość i przyjemność z mieszkania w przyjaznej okolicy.

 

comments powered by Disqus