Poznajemy nowe blogowe światy z Liebster Blog Award

2014-10-01

 

Liebster Blog Award czyli blogosferowy „konkurs”, w którym nagrodą jest możliwość poznania nowych blogów i ich ciekawych gospodarzy.

 

 

 

Zasady są proste:

1. Mile widziana jest odpowiedz na pytania zadane przez nominującego.

2. Następnie wystarczy wskazać swoich 11 ulubionych blogów żeby inni również mogli je poznać i polubić (uwaga: staramy się bardzo wskazywać tylko te blogi, które nie zostały jeszcze nominowane).

3. Wskazując swoich faworytów nominuje się ich jednocześnie do odpowiedzi na zadane przez nas pytania – Kochani, wypytajcie swoich ulubieńców i nich będzie Wam dana odpowiedz :).

 

Mnie nominowała Ewelina ze Slavic Nature i niniejszym poniżej odpowiadam na jej pytania:

 

1. Pierwsza myśl po przebudzeniu?

„O kurcze, już rano… nie chce mi się iść do przedszkola :). O kurcze, kurcze… ja jeszcze w piżamie, a syn już jest gotowy do wyjścia. Jak ja się wyrobię… znowu.” ;)

 

2. Jakie imię wybrałabyś sobie na chrzcie, gdybyś mogła?

Podoba mi się moje imię Ewa i nie chciałabym go zmieniać. Pasuje do mnie, bo w kilku literach kryje skomplikowaną osobę.

 

3. Jak długo prowadzisz bloga?

Świat wg Blogini ma już 5 lat :D. Nie wiem kiedy tyle czasu minęło, ale wpisy świadczą, że faktycznie moja przygoda z blogowaniem trwa tak długo. Śmieszna sprawa, bo zaczęłam prowadzić bloga dokładnie rok przed urodzeniem się mojego syna. Syn i blog mają urodziny tego samego dni, dzieli ich tylko rok ;).

 

4. Cola czy Pepsi?

Cola, zdecydowanie :).

 

5. Co Cię odstresowuje?

Rozmowa z mężem zawsze mnie uspokaja, bo często uświadamia mi, że moje małe problemy da się szybko rozwiązać i nie ma co się martwić. Sama możliwość wygadania się mnie odstresowuje. Mąż jest moją najlepsiejszą przyjaciółką ;))).

 

6. O czym był Twój pierwszy post na blogu?

Pierwszy post nie był oryginalny – to było takie introduce myself, nic wielkiego ani szczególnie ciekawego. Czasem kiedy czytam swoje stare posty ma wrażenie jakbym to nie ja je pisała, bo to było taki kawał czasu temu, że życie wtedy było inne i ja byłam chyba inna.

 

7. W jakim miejscu na Ziemi mogłabyś mieszkać?

Chciałabym mieszkać na Krecie albo na Santorini :). Byliśmy tam w podróży poślubnej - wspominam Kretę jako ciepłą, przytulną wyspę z miłymi mieszkańcami i pięknymi widokami, a Santorini to dla mnie bezkresny błękit, piękno i luksus. Wtedy było cudownie, ale przypuszczam, że moje różowe okulary i skłonność do nostalgii przysłoniły mi prawdziwy obraz wysp, które są zatłoczone i wcale nie tak wspaniałe jak je zapamiętałam.

 

8. Za co mogą lubić Cię inni?

Trudne pytanie wymagające namysłu… Jestem skromna, więc nie będę się chwalić, ale wydaje mi się, że moja bezstronność i empatia mogą być dla innych atrakcyjne. Jestem też bardzo punktualna – punktualność jest dla mnie oznaką szacunku dla tych, którzy na nas czekają :).

 

9. Do, której znanej osoby Ci najbliżej? ( podobieństwo z wyglądu, ze sposobu bycia, z trybu życia)

Nie mam pojęcia i jakoś wcześniej się nad tym nie zastanawiałam. Moi bliscy pewnie coś by wymyślili, ale aż boję się ich pytać ;)).

 

10. Kiedy ostatnio powiedziałaś komuś KOCHAM CIĘ?

Odpowiadam bez namysłu… Mówiłam to dziś mojemu mężowi i synkowi, tak jak mówię to im każdego dnia :).

 

11. Jakie masz złe nawyki, z którymi walczysz?

Oj podjadanie to jest to co chciałabym opanować. Najgorsze jest to, że kiedy robię coś przy komputerze lubię sobie chrupać małe co nie co :). I tak sobie siedzę i podjadam (bynajmniej nie owoce tylko chrupki), niby nic dużego ani kalorycznego, a potem się dziwię, że w porze obiadu nie jestem bardzo głodna choć przecież od rana wypiłam tylko kawę. Czasem zamiast zrobić sobie coś pożywnego na szybko zjadam jakiegoś gotowca i moją dietę-cud można między bajki włożyć :).

 

 

Droga Ewelinko, dziękuję Ci za nominację – miło było zaspokoić Twoją ciekawość i odpowiedzieć na kilka pytań. - Zawsze do usług – chciałabym powiedzieć ;)). Jeśli znajdziesz czas i ochotę możesz również pokusić się o odpowiedz na moje pytania – zgodnie z zasadami nie musisz tego robić, ale jeśli jednak byś chciała to się nie krępuj :). Lubię wymieniać myśli z pozytywnymi osobami, a Ty taka właśnie jesteś, więc chętnie poznam Cię lepiej.

 

 

Teraz moja kolej żeby łańcuszek podąć dalej – Moje Kochane wywołane poniżej do odpowiedzi dziewczyny, czy zechcecie odpowiedzieć na kilka moich pytań? Zaglądam do Was regularnie, ale miło byłoby mi poznać Was trochę bliżej:

1. Moja ukochana przyjaciółka Marzencia i jej www.materosn.blogspot.com - Ciebie koleżanko znam już całkiem dobrze, ale jesteś zawsze na szczycie mojej listy ulubieńców, więc i tu nie mogło Cię zabraknąć :)

2. Szycie to jej życie czyli www.kuferekobfitosci.blogspot.com/

3. Jedyna i niepowtarzalna w swoim zabawnym i szczerym do bólu stylu Justyna z www.flowmummy.pl/  , której korzystając z okazji po raz kolejny gratuluję powitania na świecie trzeciego potomka :)

4. Magda i jej chłopcy relacjonujący gdzie warto pojechać i co trzeba zobaczyć czyli www.frantkiwedrowniczki.pl/

5. Kasia, która szuka inspiracji i stanowi jej źródło na swoim blogu www.behappy-vinti.blogspot.com/

6. Paulina, która wcale nie jest taką potworą wózkową jak mógłby sugerować tytuł jej bloga www.potworywozkowe.pl/

7. Ola z www.mamacukiereczka.pl/ – cukierkowa mama, której życie nie jest wyłącznie słodkie

8. Rozbawiająca mnie do łez mama Ani i Julki, której poczucie humoru i wyczucie stylu można odkryć na www.matkasingielka.pl/

9. Monika czyli czarodziejka potrafiąca nie tylko stworzyć piękną fryzurę, ale też zdolna nauczycielka pokazująca jak takowe cudo na głowie zrobić – www.hairbym.blogspot.com/

10. Wesoła i zakochana w swojej pociesze Ania z www.przewijak.es/

11. Mama Kluski i kobieta otwarta na świat czyli www.ale-mamo.blogspot.com/

 

 

Oto mój zestaw „10 pytań do…”:

1. Jak to się stało, że zaczęłyście prowadzić swój blog? Czy nastąpiło to pod wpływem jakiegoś wydarzenia, impulsu do działania czy wynikało z długofalowej potrzeby serca?

2. Zakładając, że reinkarnacja istnieje – jakim zwierzęciem mogłybyście być i dlaczego?

3. Skąd czerpiecie inspiracje i pomysły?

4. Jakie są wasze pasje? Co robicie kiedy nie jesteście mamami, żonami czy kobietami pracującymi?

5. Co chciałybyście zmienić, ale brakuje Wam odwagi lub czasu?

6. Kiedy już spełniłybyście wszystkie marzenia bliskich, czego chciałybyście tylko dla siebie?

7. Jaka jest, waszym skromnym zdaniem, Wasza największa słabość i największy atut?

8. Trochę kontrowersyjnie – cenniejsza jest praca w domu czy poza domem? ;)

9. Czy jest coś co potrafi wyprowadzić Was z równowagi i co w takim przypadku najskuteczniej gasi Wasze emocje?

 

I na sam koniec „strzał w 10!”:

10. Jaki jest wasz największy sukces, a co uważacie za swoją piękną katastrofę?

 

 

Zachęcam do wspólnej zabawy. Jeśli zechcecie się przyłączyć i odpowiedzieć na moje pytania umieśćcie, proszę, link do swojego posta w komentarzach poniżej.

 

Pozdrawiam i obiecuję odwiedzać Wasze blogowe królestwa regularnie.

 

P.S. Osobiście nie przepadam za łańcuszkami, ale lubię odkrywać nowe blogi i stąd moje zainteresowanie "konkursem". Dopóki taka reklama nie jest płatna i blogi sugerują ludzie, a nie podpowiada Google czy FB to nie mam nic przeciwko. Może przy okazji takiego „podaj dalej” wypłynie kilka fajnych miejsc do poczytania :).

 

comments powered by Disqus